מעוניין בשרותיי? השאר פרטיך...

טלפון דברו איתי 052-629-7114
חשמלאי מוסמך
מס' רישיון
048982
תפריט סלולרי יצירת קשר סלולרי התקשר
חשמלאי מוסמך
מס' רישיון
048982
וי קבלן שיפוצים כלליים
וי עבודות חשמל
וי אינסטלציה ואיטום
וי בניה קלה \ פנל מוקצף
וי תכנון נקודות תקשורת
וי ועוד...
מעוניין בשרותיי? השאר פרטיך...

עבודה ברמה גבוהה ללא פשרות!

חשמל הוא לא משחק ילדים ולא כל אחד יכול לבצע עבודות או פעולות שקשורות לרשת החשמל. יתרה מכך – זה אפילו אסור על פי החוק ועלול להיות מסוכן מאד. גם אם נדמה שמה שצריך לעשות הוא קל ופשוט – לא מומלץ לנסות או להתקרב אלא רק ליצור קשר באופן מידי עם מי שמוסמך להתעסק עם חשמל – חשמלאי מוכר ומוסמך או מי שעוסק בשיפוצים ומחזיק ברישיון לבצע עבודות גם בחשמל.

הסכנה הטמונה בהתעסקות לא מורשית ולא מקצועית היא סכנת מוות – ואין להקל בכך ראש. מי שיש לו את ההכשרה, הידע והניסיון לבצע עבודות יידע בדיוק איך לעשות כל פעולה או עבודה הן תוך שמירה על בטיחותו שלו עצמו הן תוך שמירה על סביבת עבודה בטוחה. הוא יידע בדיוק היכן נמצאים כל כבל או חוט חשמל ותקשורת ויידע איך לפתור כל בעיה תוך פרק זמן קצר. איש מקצוע זה גם יהיה הכתובת לפנות אליה כאשר יש צורך בביצוע עבודות חשמל מיוחדות או מאתגרות, כמו התקנת רש חשמל סביב בריכת שחייה ביתית.

איך מתקינים אביזרים חשמל בקרבת בריכה ביתית?

לא צריך להיות בעל ידע בנושא החשמל כדי לדעת שאין לגרום למגע ישיר בין אביזרי חשמל למים. יחד עם זאת כאשר מחליטים על בניית בריכה ביתית זה חייב גם לכלול חיבורים לרשת החשמל שיהיו דרושים על מנת לעשות שימוש נכון ונוח בבריכה עצמה. ייתכן ויידרשו גופי תאורה או חימום וכמובן המערכות המיועדות לצורך ניקוי ושמירה על איכות המים שבבריכה. אז איך משלבים בין שני אלה? ראשית – מזמינים לצורך העניין איש מקצוע – חשמלאי מוסמך. הוא יוכל להמליץ מה כדאי לעשות, היכן להתקין כל אביזר ואיך יהיה הכי נכון לבצע את העבודה.

להלן רק חלק מפעולות זהירות ובטיחות שהוא ינקוט בהן בזמן העבודה, מה שאנשים מן היישוב לא בהכרח יידעו מבעוד מועד:

  • יש לנתק את זרם החשמל הראשי בעת ביצוע העבודות.
  • יש לוודא שהרחבה והסביבה של הבריכה יבשות לחלוטין ואין טיפות מים תועות. מומלץ ליתר ביטחון לכסות את הבריכה כך שמים לא יתיזו החוצה.
  • חוטי החשמל צריכים להיות כאלה שעטופים היטב מבחוץ על ידי חומרים מבודדי מים. ברוב המקרים יהיו אלה כבלים שעמידים גם בתנאים של לחות גבוהה.
  • יש להתקין בסמוך לבריכה מפסק שיפסיק באופן מידי את זרימת החשמל אל אזור הבריכה במידה וחלים ניתוק או תקלה כלשהם ברשת החשמל, גם באזור אחר של הבית או הגינה.
  • החשמלאי המוסמך יוכל להנחות את בני המשפחה איך להתנהג בסביבת הבריכה מתוך שיקולי בטיחות ויוכל ליידע אותם אודות המיקום של חוטי החשמל השונים באזור הבריכה.

בריכות פיברגלס נחשבות לעמידות יותר מבריכות אחרות ולכן חשוב להשקיע ברשת חשמל נוחה שתסייע ביצירת אזור נעים, נוח ומואר בעת הרחצה בבריכה.

איך לבחור את בעל המקצוע?

כאמור, הדבר החשוב ביותר הוא לוודא שהחשמלאי אכן נושא את התואר חשמלאי מוסמך ויכול להציג תעודה המעידה על הכשרתו ככזה. לא מומלץ לקבל שירות מאדם שלא מציג את האישור. חשוב שאיש המקצוע יגיע אל המקום, יתרשם בעצמו מהעבודות של בניית הבריכה וישער אילו מקומות יהיו המתאימים ביותר לאביזרים השונים של רשת החשמל. הוא יוכל לבצע את העבודה בעצמו ובסיומה ידריך את בני המשפחה מה לעשות בעת תקלה, איך אפשר להפסיק את אספקת החשמל ואיך לנקוט באמצעי זהירות על מנת לשמור על שלומם של כל מי ששוהים באזור.