מעוניין בשרותיי? השאר פרטיך...

טלפון דברו איתי 052-629-7114
חשמלאי מוסמך
מס' רישיון
048982
תפריט סלולרי יצירת קשר סלולרי התקשר
חשמלאי מוסמך
מס' רישיון
048982
וי קבלן שיפוצים כלליים
וי עבודות חשמל
וי אינסטלציה ואיטום
וי בניה קלה \ פנל מוקצף
וי תכנון נקודות תקשורת
וי ועוד...
מעוניין בשרותיי? השאר פרטיך...

עבודה ברמה גבוהה ללא פשרות!

בהיבט המקצועי, שיפוץ של מרפסת שמש אינו שונה משיפוץ בתוך הבית, למעט כמה עובדות שיכולות להיות מאוד קריטיות לפרויקט. זה מתחיל עם הנושא הרגולטורי של היתר בנייה ומאחר ומדובר במרפסת שמש הנראית כלפי חוץ, כל שינוי שאתם רוצים לבצע במרפסת השמש חייב בהיתר בנייה מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברשות המקומית שבתחומה אתם מתגוררים. זה נמשך עם נושא הבטיחות בכל הקשור למניעת תאונות בגין נפילת חלקים, פסולת בניין וחפצים מהמרפסת אל רחבת הבניין וזה מסתיים בנושא בטיחותי נוסף שקשור לאפשרות של פגיעה בשלד שעליו נשענת המרפסת כולה. כל אלה מובילים למסקנה הפשוטה ולפיה עבודות שיפוצים במרפסות שמש חייבות להתבצע על ידי גורם מקצועי המתמחה בתחום זה באופן ספציפי.

סיכונים וחובות הקשורים לעבודה במרפסות שמש

כפי שהסברנו קודם לכן, שינויים שאתם רוצים לבצע במרפסת השמש שלכם עשויים לדרוש היתר בנייה כמו בפרויקט תוספת מרפסת בבניין קיים ייעודי אותו תוכלו לבקש מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה. כך למשל, אם תרצו להוסיף פרגולה או סוכך קבוע שלא היה שם קודם לכן, תצטרכו היתר בנייה לכך. אם תרצו להוסיף מעקה, לשנות את חיפוי החוץ של המרפסת או לסגור את המרפסת, יהיה עליכם להשיג היתר בנייה. הצורך בהיתר בנייה משתנה בין רשות לרשות, כשבמקרים מסוימים, ייפלו השינויים שאתם רוצים לבצע בקטגוריה של פעולות הפטורות מהיתר, אך את הדברים הללו תצטרכו לבדוק ישירות מול הרשות המקומית.

בהיבט הבטיחות, עבודות שיפוצים במרפסות שמש צריכות לקחת בחשבון שני סיכונים מרכזיים ולתת להם מענה מתאים. הסיכון הראשון הוא הסיכון של נפילת חפצים מטה, ופגיעה ברכוש או בעוברי אורח. בכדי להימנע מתאונות כאלה יש להתקין מסביב למרפסת גדר רשת שתמנע נפילה כזאת. אנשי מקצוע המבצעים פרויקטים בענף השיפוצים, אך אינם מתמחים בתחום של עבודות שיפוצים במרפסות שמש, בדרך כלל לא יחשבו כלל על הסיכון הזה ולכן גם לא ירגישו צורך לספק לו מענה. הסיכון השני הוא הסיכון של פגיעה בשלד המרפסת, עליו נשענת המרפסת כולה. פגיעה כזאת יכולה להתרחש במסגרת עבודת הריצוף, עבודות אינסטלציה או עבודות המיועדות להשיג שינויים מבניים של המרפסת. פגיעה בשלד לא חייבת להוביל לקריסה מיידית של המרפסת, ודי בכך שהם מחלישים את השלד בכדי לממש את הסיכון.

מומחים במרפסות שמש

כל הדברים הללו מובילים למסקנה אחת אפשרית – עבודות שיפוצים במרפסות שמש הן עבודות שחייבות להתבצע על ידי גורמים מקצועיים המתמחים ספציפית בתחום זה. גורמים מקצועיים אלה ידעו לטפל גם בנושא של הגשת בקשת להיתר בנייה וגם לתת מענה לכל הסיכונים הבטיחותיים הקשורים לפרויקט, וזאת כמובן מעבר להיכרות המקצועית המעמיקה שלהם עם כלל השינויים והעבודות האופייניות בפרויקט שיפוץ של מרפסת שמש ובכלל זה – סוככים והצללות, סגירת מרפסת, הרחבת מרפסת, הוספת תשתיות מים וחשמל וכן הלאה.