מעוניין בשרותיי? השאר פרטיך...

טלפון דברו איתי 052-629-7114
חשמלאי מוסמך
מס' רישיון
048982
תפריט סלולרי יצירת קשר סלולרי התקשר
חשמלאי מוסמך
מס' רישיון
048982
וי קבלן שיפוצים כלליים
וי עבודות חשמל
וי אינסטלציה ואיטום
וי בניה קלה \ פנל מוקצף
וי תכנון נקודות תקשורת
וי ועוד...
מעוניין בשרותיי? השאר פרטיך...

עבודה ברמה גבוהה ללא פשרות!

סתימה בצנרת יכולה לקרות סתם כך פתאום, אך ברוב המקרים היא התפתחה במשך זמן רב ולרוב גם באשמתכם. מדוע הסתימה נגרמת? האם אפשר למנוע אותה? כיצד אפשר לטפל בה ולמה היא בכלל מסוכנת? הנה כמה דברים שחשוב לדעת על אחת הבעיות הנפוצות ביותר במתאר הביתי.

מה כל כך בעייתי בסתימה?

כשאנו מדברים על סתימה בצנרת אנו לרוב מתייחסים לסתימה במערכת הניקוז, קרי מערכת הביוב. למרות שאתם מדמיינים את מערכת הביוב כמערכת תת קרקעית בעלת צינורות רחבים במיוחד, המערכת להיסתם די בקלות כי היא מתחילה בדמות צינורות דקים יחסית וכמובן באזור ביתכם, מהאסלה, מכונת הכביסה וכל פתח ניקוז אחר בבית. הסתימה יכולה לגרום להצפה כיוון שהמים יחפשו מקום אחר לצאת ממנו, והנזקים של הצפה ברורים לכם. כמו כן, הנזק ימשיך להחמיר מדקה לדקה ולכן חשוב מאוד לפתור אותו כמה שיותר מהר. אפשר גם למנוע את הסתימה אם תכירו את הגורמים לה.

מה הסיבות לסתימה בצנרת?

  • אחת הסיבות השכיחות ביותר לסתימה בצנרת היא כמובן פסולת ביתית. במקרה זה לרוב מדובר בסתימה במערכת הביוב כאשר הצינור שמוליך את הפסולת מהאסלה שלכם אל בור הביוב של הבניין או של השכונה, נסתם. מצב כזה יכול להיראות לכם קל לפתרון ולרוב הפומפה מצליחה להתמודד עם המאורע מצוין, אך לא תמיד החיים שלכם יהיו כה פשוטים. הסתימה נוצרת בעיקר מפסולת ביתית כמו נייר טואלט ומוצרי היגיינה שנזרקו לתוך האסלה.
  • עוד סיבה נפוצה לסתימה בצנרת, הפעם במסעדות, בחברות קייטרינג ובאולמות וגני אירועים, היא שמן שחדר אל הצנרת. אין השמן יכול לסתום את הצנרת אם הוא נוזלי? אז זהו, שהוא לא נוזלי אלא שומני. השמן קל יותר מהמים והמרקם שלו בעייתי. צירוף של שתי התכונות האלו יכול ליצור היצרות בצנרת עד אשר היא תהיה קריטית מאוד והצינור ייסתם. בדרך כלל יש בורות שומן ומפרידי שומן שמנסים למנוע זאת אך לא תמיד זה פתרון מספק.
  • יכול להיות שיש סתימה בצנרת בגלל חיה שנכלאה בתוך מערכת הביוב ואולי גופה של חיה שפשוט נסחפה עם מי הגשמים. זה נשמע נורא ומאוד מצער אך זה יהיה עוד יותר מצער כאשר תגלו שהיא זו שגרמה להצפה חמורה במיוחד שמאיימת להרוס את הרהיטים, מוצרי החשמל ושאר חלקי הבית שלכם. מצב כזה אמנם נדיר יחסית לשאר המקרים אך הוא אפשרי ודורש טיפול מיידי ומקצועי של צוות פתיחת סתימות מקצועי, כאשר זה קורה בביוב.
  • המקרים קיצוניים במיוחד הסתימה במערכת הביוב יכולה להיגרם בגלל שורשים שחדרו לצנרת. כדי לגלות האם מדובר בשורשים כולל את המיקום המדויק שלהם, יש צורך להשתמש בציוד צילום מתקדם כאשר לרוב צוות הביובית או האינסטלטור יחזיקו בהם כדי לפתור את כל הבעיות האפשריות של הלקוחות שלהם. השורשים חדרו מעץ שגדל בסמוך למערכת הביוב ואין ברירה מלבד לנסר אותם ולשלוף אותם החוצה.

כיצד פותרים סתימות בצנרת?

הפתרון לסתימה בצנרת יכול להיות מגוון למדי והוא תלוי בעיקר במיקום הבעיה ובחומרה שלה. הסתימה יכולה להיפתר באופן עצמאי אך ורק אם מדובר בסתימה יחסית פשוטה בחלקים העליונים שלה, כאשר דוגמה נפוצה לכך היא סתימה בפתח הניקוז במקלחת בגלל שערות שנכלאו בו או סתימה באסלה בשירותים בגלל אשפה ביתית או נייר טואלט. אמצעים כמו חוטר או פומפה יכולים לעזור, לעתים גם שימוש במים חמים או חומרים כימיים שאמורים להמיס את גורם הסתימה, אך יש מצבים שבהם אין מנוס מלקרוא לאינסטלטור מומחה שלו יהיה את כל הציוד להחזיר אתכם לשגרה.