מעוניין בשרותיי? השאר פרטיך...

טלפון דברו איתי 052-629-7114
חשמלאי מוסמך
מס' רישיון
048982
תפריט סלולרי יצירת קשר סלולרי התקשר
חשמלאי מוסמך
מס' רישיון
048982
וי קבלן שיפוצים כלליים
וי עבודות חשמל
וי אינסטלציה ואיטום
וי בניה קלה \ פנל מוקצף
וי תכנון נקודות תקשורת
וי ועוד...
מעוניין בשרותיי? השאר פרטיך...

עבודה ברמה גבוהה ללא פשרות!

עיצוב תאורה היום כולל אלמנטים פרקטיים רבים אך גם המון דגש המושם על אסתטיקה, עיצוב ויצירת אווירה באמצעות פתרונות תאורה. בנוסף, עולם התאורה הפך מתקדם, רב גוני ומשוכלל מאוד כיום, עם התפתחות טכנולוגית ועיצובית בתחום נורות ה-LED ועוד מגוון אדיר של יישומי תאורה וסוגי נורות וגופי תאורה מעוצבים. כך שלכל הדעות התאורה בבית הפכה לעניין הרבה יותר מהותי, מורכב וחשוב – וכל זה מצריך תכנון איכותי ומקיף יותר של נקודות התאורה שלכם וכמובן ביצוע מקצועי, חכם ובטיחותי של כל נקודת חשמל כזו. נסביר על כך לעומק.

קודם כל – ביצוע רק ע"י חשמלאי מוסמך!

ראשית כל ולפני שאכנס לעובי הקורה לגבי ביצוע התאמות לנקודות חשמל לתאורה: קריטי שהביצוע בפועל יבוצע רק על ידי חשמלאי מוסמך. אל תתפתו לתת לגיס או לשכן "שמבין בחשמל" לייצר לכם נקודת תאורה או לבצע התאמה כלשהי להתקנת גוף תאורה. התאמה והתקנה שלא לפי התקנים ולפי הוראות הבטיחות יכולה בהחלט לגרום גם לנזקים לגוף התאורה, גם לשימוש לא יעיל בתשתית החשמל שלכם הכי מסוכן, להתחשמלות, לקצרים בחשמל ואף להתפתחות שריפה.

רוצים עוד נקודת תאורה בבית? בונים או משפצים ורוצים להתקין נקודות תאורה? כמעט הכל אפשרי וניתן לביצוע טכני, אבל רק על ידי חשמלאי מוסמך ומנוסה!

אציין בנוסף כי החשיבות של התאמה נכונה של נקודות החשמל לתאורה ולצרכני חשמל נוספים חשובה באותה המידה בבתים ישנים וגם בבנייה חדשה. בבנייה ישנה, בגלל תשתית חשמל ישנה שאינה מותאמת למציאות התאורה של ימינו, לא אחת רואים חיבור של כמה גופי תאורה על אותו קו – זה בהחלט אינו מומלץ, אפילו אם מדובר על תאורת לד הצורכת יחסית מעט חשמל. כך יש לשים דגש מיוחד, עד כמה שניתן, להפרדת נקודות החשמל לתאורה ופיצולן למפסק נפרד ולתשתית חשמל פנימית נפרדת. הפרדה כזו גם מונעת החשכה של אזור שלם בבית בעת קצר וקפיצת אחד המפסקים בלוח החשמל.

מיקום וסוג תשתית החשמל לנקודות התאורה

כאמור, ההמלצה המקצועית והבטיחותית היא בדר"כ לחבר לכל נקודת חשמל יחידת תאורה אחת, שלה חוטי חשמל המובילים ספציפית אליה ומפסק ייעודי עבורה. מעבר לכך, התאמת נקודות חשמל לתאורה צריכה להיעשות בצורה בה חוט החשמל אינו גלוי, רצוי בתשתית הולכת החשמל הפנימית בבית – זאת גם מטעמים אסתטיים אך גם מטעמים של בטיחות ועמידות נקודת התאורה לאורך זמן.

חוטי החשמל לנקודות התאורה השונות בביתכם צריכים במידת האפשר לעבור בצינורות או תעלות ייעודיות בתוך הקיר, בתקרה או מתחת לריצוף, כך גם לגבי כל נקודת חשמל אחרת. זה כמובן הכי נוח ויעיל לביצוע בזמן הבנייה עצמה. אם אין אפשרות להעביר את חוטי החשמל בתוך תשתית הולכה פנימית, יש לבצע התקנה בתוך תעלות חשמל חיצוניות ולסגור אותן היטב. חוט חשמל גלוי הוא פתח לתקלות ובעיות בעתיד!

כאשר מדובר על התקנת נקודות תאורה בחדרים מיוחדים, יש לבצע את התהליך בצורה המותאמת לשימושי החדר ולמאפיינים המיוחדים שלו. הכוונה היא בעיקר לחדרים רטובים כמו מקלחת, שירותים וחדר כביסה אך גם למטבח במקרים רבים. יש להשתמש בגופי תאורה מוגנים למים ותשתית הולכת החשמל חייבת להיות מותקנת בצורה שלא תיחשף למים או רטיבות.

מבחינת סוג הנורות המתאימות, היום נורות ה-LED מפותח ומתקדם מאוד ויש יישומי תאורה וגופי תאורה מכל הסוגים, בכל גווני האור ועם שלל אפשרויות פרקטיות ועיצוביות, כאשר הכל סביב נורות לד אמינות, חסכוניות ועמידות. שימו לב שיש גופי תאורה עם נורות לד מובנות שלא תמיד קל או אפשרי להחליף רק את הנורה ויש גופי תאורה בהם נורות לד עם חיבור מנורה סטנדרטי בגודל E27 או E14.