מעוניין בשרותיי? השאר פרטיך...

טלפון דברו איתי 052-629-7114
חשמלאי מוסמך
מס' רישיון
048982
תפריט סלולרי יצירת קשר סלולרי התקשר
חשמלאי מוסמך
מס' רישיון
048982
וי קבלן שיפוצים כלליים
וי עבודות חשמל
וי אינסטלציה ואיטום
וי בניה קלה \ פנל מוקצף
וי תכנון נקודות תקשורת
וי ועוד...
מעוניין בשרותיי? השאר פרטיך...

עבודה ברמה גבוהה ללא פשרות!

אמנם השנים האחרונות הן שנים של מגמת התחממות די משמעותית בישראל, עם עונות קיץ ארוכות וקשות יותר ויותר. אך בד בבד, החורף הישראלי בהחלט כאן ובמובנים רבים הוא אף החמיר מבחינת טמפרטורות נמוכות וכמות ימי הגשם הגורמים לנו להישאר בתוך הבתים ולהפעיל אמצעי חימום. לצד מגמות אלו, לאורך כל השנה אנחנו רוצים מים חמים בצורה יעילה אנרגטית וכלכלית וגם ישנה מגמה ממשלתית ופרטית של מעבר לפתרונות טכנולוגיים יותר חסכוניים אנרגטית, מה שנקרא פתרונות ירוקים. נסקור פתרונות חימום יעילים וחכמים לבית ופתרונות חסכוניים לחימום מים ונסביר לגבי היבטי תצרוכת החשמל שלהם.

פתרונות חימום מים

מים חמים צריך כל השנה ולא רק בחורף כמובן. בהקשר זה, ישראל היא בהחלט מעצמה ומובילה וכפי שניתן לראות על מרבית הגגות במדינה – רובנו מקבלים מים חמים דרך ההמצאה הישראלית החשובה של דוד השמש. דוד השמש הוא פתרון פשוט, גאוני וחסכוני מאוד באנרגיה ובכסף לחימום מים לצריכה בבית, אמצעי חימום מים המנצל את החום הרב שמייצרת קרינת השמש כדי לחמם את המים במערכת, דרך קולט סולארי שבתוכו צנרת נחושת ייעודית ואגירת המים החמים בתוך דוד מבודד. כך שזהו הפתרון הבסיסי הכי מתאים לבתים ודירות בישראל – זה יעיל, זול ואפילו אקולוגי ובמשך רוב השנה יש לנו כאן קרינת שמש חזקה.

מבחינת תצרוכת חשמל, מן הסתם יש לחבר את הדוד לחשמל כדי שתוכלו לקבל מים חמים גם בימים בהם השמש מוסתרת ע"י העננים וכאשר אתם צריכים מים חמים אך כל המים שהתחממו מהשמש לאורך היום כבר נגמרו. חיבור דוד שמש לחשמל חייב להיעשות ע"י חשמלאי מוסמך ובצורה איכותית ותקנית כדי לאפשר הגנה על הדוד ועליכם, בעיקר כי מדובר על מערכת שבה מים זורמים כל העת והיא חשופה בחלקה לפחות למפגעי מזג אוויר. רוב הזמן לא משתמשים בגוף החימום של דוד השמש, כך שמדובר על צרכן חשמל לא מאוד מהותי.

אם דוד השמש אינו מספיק לצרכים שלכם מבחינת מים חמים או שאתם פשוט רוצים פתרון שפחות תלוי בקרינת שמש זמינה או בהפעלה ידנית של גוף החימום כאשר אין מים חמים מהחימום הטבעי של השמש את הקולט, יש פתרונות אחרים. יש מערכות של חימום מים בגז, בדומה ליישומים בחלק ממדינות אירופה ובארה"ב, אך זה מחייב בלוני גז ענקיים מחוץ לבית, זה לא זול במיוחד ויש כאן את הסיכון של גז דליק כמובן. חלופה אחרת היא חימום מים באמצעות משאבת חום – מוצר חכם ומתקדם טכנולוגית אשר משתמש ביחסית ממש מעט חשמל ומחמם מים דרך הוצאת החום הקיים באוויר (גם בחורף ואפיו בימים קרים מאוד!) והעברת החום למים. את המים ממשאבת החום צריך לאגור במיכל אגירה מבודד, לרוב באזור פנימי ומוגן של הבית. נציין כי כך רוב בתי המלון והמבנים המוסדיים בישראל מחממים היום מים לרחצה ושימוש שוטף.

היבט נוסף של חימום מים ע"י אמצעי חשמלי יעיל ועם עלויות הפעלה סבירות הוא חימום בריכות שחייה, גם פרטיות וגם ציבוריות. גם כאן משאבות החום מובילות את התחום ומאפשרות חימום יעיל ונעים מאוד של בריכת שחייה, עם תצרוכת חשמל נמוכה יחסית ועלויות הפעלה סבירות בהחלט לעומת חלופות מבוססות חימום המים באמצעות שריפת דלקים.

חימום מרכזי – פתרונות מבוססי חשמל הם היעילים והטובים ביותר

מערכות הסקה מרכזיות – כמו תשתית רדיאטורים ברחבי הבית או חימום תת רצפתי, בשני המקרים על בסיס צנרת מים חמים – מציעות את החימום הנעים והמפנק ביותר בבית. כיום חשוב להבין כי מבחינת יעילות אנרגטית וכלכלית, דווקא מערכות מבוססות חשמל הן היעילות והטובות ביותר – כאשר גם כאן הכוונה היא לשלל מערכות חימום מים תת רצפתי או מערכות הסקה מרכזית הכוללות חימום המים במערכת ע"י משאבת חום ייעודית, יעילה מאוד אנרגטית ועם עלויות הפעלה הגיוניות וחיסכון של עשרות אחוזים לעומת מערכות המבוססות על סולר או גז.

מבחינת תצרוכת חשמל, חימום תת רצפתי או מרכזי מבוסס חימום מים ע"י משאבת חום הוא הרבה יותר יעיל וחסכוני בחשמל לעומת חימום רצפתי מבוסס חוטי חשמל מתחממים המותקנים מתחת לריצוף שהינו פתרון בזבזני ויקר מאוד בחשמל.

בכל מקרה וכל יישום של חימום מים או חימום הבית, מאוד חשוב שכל התקנות החשמל והיבטי החשמל הנלווים יבוצעו ע"י חשמלאי מוסמך ובעל ניסיון בסוג פרויקטים אלו – כמו חשמלאי אלי חדד!