מעוניין בשרותיי? השאר פרטיך...

טלפון דברו איתי 052-629-7114
חשמלאי מוסמך
מס' רישיון
048982
תפריט סלולרי יצירת קשר סלולרי התקשר
חשמלאי מוסמך
מס' רישיון
048982
וי קבלן שיפוצים כלליים
וי עבודות חשמל
וי אינסטלציה ואיטום
וי בניה קלה \ פנל מוקצף
וי תכנון נקודות תקשורת
וי ועוד...
מעוניין בשרותיי? השאר פרטיך...

עבודה ברמה גבוהה ללא פשרות!

מערכת החשמל בבית דורשת הגנה מקסימלית וחשוב להשקיע בחיווט חכם המתוכנן ומבוצע על ידי איש מקצוע – חשמלאי מוסמך בעל הידע והניסיון לביצוע העבודות על פי הנהלים וההנחיות. כדאי להחליט מראש היכן בבית למקם את נקודות חשמל במוקדים אסטרטגיים להשגת הגישה הטובה ביותר, בהתאם לצרכים ולתכנון המרחב.

נקודות חשמל נחשבות רגישות להפליא ולכן, חשוב להגן על האזור של הנקודות מפני מפגעים פוטנציאליים בין אם מדובר בחדירת מים, לכלוך, אבק, כימיקלים או מזהמים למיניהם. הגנה שנועדה למניעת קצר ושחיקה.

ההגנה נעשית באמצעות חומרי איטום המבוססים על רכיבים פעילים עוצמתיים כאשר למעשה משתמשים בהם לאיטום האזורים מסביב לנקודות החשמל. חומרים אלה יוצרים חציצה בין פנים לחוץ ומעניקים שכבת הגנה מוגברת לחדירה של כימיקלים, לחות והיווצרות עובש על גבי נקודות החשמל.

הנה כמה נקודות למחשבה: אילו חומרי איטום רלבנטיים לאיטום האזור וכיצד לבחור את החומרים הטובים ביותר מתוך המבחר?

למלא את הסדקים

חשוב שהמשטח סביב נקודות החשמל יהיה אחיד והומוגני ואם נוצרים סדקים למיניהם או חורים חשוב למלא אותם בחומר איטום המיועד למילוי כמו מרק אפוקסי שניתן להתאים לסוגים רבים של תשתיות כמו עץ, פלסטיק או מתכת. מדובר בחומר שדומה במראהו לפלסטלינה אותו חותכים לכמות המבוקשת ומעסים עד שמתקבל חומר אחיד. את החומר מדביקים לאזור התיקון והוא מתקשה תוך מספר דקות ומתקשה כמו פלדה. מעבר לאחידות ולעמידות, היתרונות הם שהוא מתקשה במהרה, מתאים גם לתנאי פנים וחוץ ואפילו ניתן ליישומים באזורים רטובים – רלבנטי מאוד בכל הנוגע לנקודות חשמל במטבח או בחדר הרחצה. לאחר שימוש בחומר וייבוש מלא אפשר גם לקדוח, לשייף ולנסר או כל עבודת תיקון ושיפוץ הנדרשת.

במקרים מסוימים יהיה צורך להשתמש בדבק אפוקסי שאף הוא נועד להדבקה, תיקון ומילוי העמיד בפני כימיקלים שונים, אינו משנה את צבעו ואינו מתכווץ או נסדק בעת הייבוש ומתאים ליישום על גבי משטחים שונים כמו פלדה, ברזל, אלומיניום, בדיל ופליז ואפשר גם לצבוע, לשייף ולקדוח עליו. הסילר יכול להגן מאוד על האזור הסובב את נקודות החשמל בשל ההגנה המרבית שהוא מקנה מפני נוזלים, מלחים, מכתימים, קרבונציה אפילו בסביבה אגרסיבית ויש לו שטח כיסוי גדול – כל מה שנדרש נגד "האויבים המושבעים" של החשמל הרגיש.

הרחיקו את העובש מהנקודה

העובש הוא איום נוסף של נקודות החשמל ומעבר לכך שהוא בעל מראה לא אסתטי בעליל הוא גם יכול לגרום נזק לנקודת החשמל ואפילו לקשיי נשימה או בעיות בריאות אחרות בטווח הרחוק. חשוב מאוד להשתמש באזורים בחומר להסרת עובש ומניעת היווצרות של עובש באמצעות מסיר עובש מקצועי שלרוב משמש גם לקטילת וחיטוי העובש בקירות ולמעשה מחסל בפועל את הנבגים הודות לכושר החדירה המצוין שלו. הוא קל ליישום ואפילו מנטרל ריחות לא נעימים

לכל נקודה יש כיסוי

אם אתם סבורים שלא תשתמשו בזמן הקרוב בנקודת החשמל ואתם שומרים אותה לעת הצורך או רוצים שכאשר היא לא בשימוש היא תזכה להגנה מקסימלית קיימים כיסויים ייחודיים לנקודות החשמל. מכסים אלה יעילים גם למקרה שבבית מתבצע פרויקט שיפוץ גדול כמו הריסת קירות או צביעתם ומעוניינים למנוע כניסה של לכלוך לנקודה או לאזור שלה. אפשר להשתמש בסגירה בקופסאות חיבור חשמל לצורך כך.

אל תתפשרו על איש מקצוע הגון ובעל ניסיון ועל תכשירי הגנה ואיטום מתקדמים לתכנון ויצירת נקודות חשמל והגנה על האזור מפני לכלוך ונזקים עתידיים. שילוב מנצח שפועל לטובתכם!