מעוניין בשרותיי? השאר פרטיך...

טלפון דברו איתי 052-629-7114
חשמלאי מוסמך
מס' רישיון
048982
תפריט סלולרי יצירת קשר סלולרי התקשר
חשמלאי מוסמך
מס' רישיון
048982
וי קבלן שיפוצים כלליים
וי עבודות חשמל
וי אינסטלציה ואיטום
וי בניה קלה \ פנל מוקצף
וי תכנון נקודות תקשורת
וי ועוד...
מעוניין בשרותיי? השאר פרטיך...

עבודה ברמה גבוהה ללא פשרות!

מבנים ציבוריים נדרשים לספק מגוון רחב של שירותים ולכן עליהם להיות מוגנים מפני לחות, רטיבות ונזילות. הדרך לעשות זאת היא לבצע איטום מאסיבי של הגגות ולוודא שימוש בחומרים נכונים. הנה כל הפרטים

הגדרה של מבנים מסוימים כמבני ציבור מיועדת לסייע בתחזוקה שוטפת שלהם. בניגוד למבנים פרטיים או מסחריים שנמצאים באחריות של אנשים פרטיים או גופים עסקיים, מבנים ציבוריים הם תחת אחריות של רשות מקומית או ארצית. כמו כן, מדובר מטבע הדברים במבנים שבהם מספקים שירותים לכלל הציבור. עובדה זו מציבה סטנדרטים מסוימים עבור מבנים ציבוריים וחלקם מתייחסים ספציפית לנושא של איטום.

המטרה של איטום במבנים ציבוריים

מבנים שאליהם הציבור צריך, חייב או רוצה להגיע על מנת לקבל שירותים מיוחדים אמורים להיות מוגנים מפני בלאי ושחיקה. בין היתר, כדאי שהמבנים הללו יהיו גם מוגנים מפני רטיבות, נזילות ולחות. הבעיה היא שחלק מהמבנים הציבוריים הוקמו עוד טרם הטמעת הסטנדרטים המודרניים שיש בענף, ולכן העמידות שלהם מוגבלת. מצד שני, יש גם פתרון שנשען על פתרונות איטום מתקדמים.

פתרונות איטום למבנים ציבוריים

בחירה נכונה של פתרונות איטום גגות למבנים ציבוריים יכולה לסייע לחברות אחזקה ולנציגי הרשויות המקומיות והארציות. אם רוצים להגדיל את הסיכוי לבחירה כזו, צריך להכיר את המאפיינים השונים של פתרונות האיטום הקיימים:

א. זפת חמה – השימוש בזפת חמה נחשב מסורתי וזול. היתרון של זפת חמה בא לידי ביטוי בכך שבעזרתה אפשר לכסות שטח גדול של הגג במהירות, אך החיסרון הוא עמידות מוגבלת מפני בלאי ושחיקה. בפועל, אפשר ליישם זפת חמה בשכבה אחת ומעליה הלבנה, בשתי שכבות וביניהן יריעות פיברגלס ובשתי שכבות וביניהן רשת אינטרגלס.

ב. יריעות ביטומניות – הדור הנוכחי של איטום גגות נשען על השימוש ביריעות ביטומניות. אלו יריעות שבעזרתן אפשר לכסות חלקים גדולים של הגג והן נחשבות עמידות לטווח של 10 שנים לפחות. מלבד העמידות, היתרון של יריעות ביטומניות בא לידי ביטוי בשיפור החוזק של הגג ובמניעת רטיבות ונזילות.

ג. איטום בהתזה – יש מבנים ציבוריים חדשים יחסית שבהם האיטום מבוצע באמצעות התזה בלבד. איטום בהתזה חוסך משמעותית בהוצאות שבסופו של דבר מוטלות על הציבור, אך הוא מיועד כאמור רק למבנים במצב פיזי טוב. כמו כן, איטום בהתזה צריך לבצע עם חומרים מעולים שיכולים לעמוד בתנאי מזג אוויר קשים של חום, לחות, קור וכדומה.

כל כמה זמן מבצעים איטום?

התדירות המומלצת עבור איטום גגות למבנים ציבוריים תלויה במצב המבנה ובחומרת הנזילות או הרטיבות. באופן עקרוני, נהוג לבצע את האיטום אחת לכמה שנים כדי להגן על מבנים ציבוריים ויש גם אזורים בארץ שבהם מבצעים את האיטום בצורה גורפת. לשם השוואה, במבנים פרטיים ומסחריים מבצעים את האיטום רק לפי דרישה או כאשר מתגלים סימנים ספציפיים של נזילות ורטיבות.

סימני אזהרה שמעידים על הצורך באיטום

חברת אחזקה של מבנים ציבוריים יכולה לעקוב אחר סימני אזהרה שמעידים על הצורך באיטום. ראשית, כדאי לבדוק האם יש רטיבות בתוך המבנה והאם היא מופיעה על התקרה או על הקירות. שנית, מומלץ לעקוב אחר סימני עובש ופטריות ולבקש גם חוות דעת מהעובדים.

המלצות על קבלני איטום

הכי חשוב שהאיטום במבנים ציבוריים יבוצע על ידי קבלנים מקצועיים ומנוסים. רמת הניסיון של קבלני איטום משפיעה באופן ישיר על משך הזמן שעובר מרגע תחילת הפרויקט ועד לסיומו, מה שקובע גם את שביעות הרצון של הציבור הזקוק לשירותים שניתנים במבנה.